Sidelines
Item # / SKU: CVRSL14SN1 MPN: CVRSL-14-SN-1 Brand: Sidelines
Fast Shipping Direct from our distribution centers
Expert Support Dedicated account representatives
Quality Guaranteed Trusted brands, professional grade
- Holds up to 35 lbs. - Fits panel depths of 14", or greater - Full-extension, ball-bearing, steel slide with steel rack housing - Available in bronze, chrome, satin chrome, or satin nickel - 10mm diameter rod extends 8" - Coordinates with Sidelines By Rev-A-Shelf® Tie, Belt and Scarf Accessory Racks
Packing & Sold in: Each.
Bearing Type Ball Bearing
Color/Finish Satin Nickel
Depth 13-13/16 in
Extension Full extension
Height 3-3/16 in
Material Type St
Position Side Mount
Projection 8 in
Size 14"