Rev-A-Shelf NSLS D Maple Kidney Not So Lazy Susan Independently Rotating | 32" | NSLSKM32S7
Item # / SKU: NSLSKM32S7 MPN: NSLS-KM-32S-7 Brand: Rev-A-Shelf
Fast Shipping Direct from our distribution centers
Expert Support Dedicated account representatives
Quality Guaranteed Trusted brands, professional grade
Designed for 32" and 36" base corner cabinets, this product features solid wood construction made of maple. It mounts to the cabinet's top and bottom and includes an upper kidney-shaped shelf with a mid-level arrester as well as a lower kidney-shaped shelf. Up to (7) hooks are available, and it is Carb II compliant.
Color/Finish Maple
Diameter 32 in
Door Mount No
Height 26-30 in
Material Type Wood
Maximum Height 30 in
Minimum Height 26 in
Movement Type Independently
Number of Shelves 2
Position Cabinet Ceiling,Cabinet Floor
Prefinished Yes
Shelf Shape Kidney
Size 36"