Rev-A-Shelf NSLS D Maple Kidney Not So Lazy Susan Independently Rotating | 28" | NSLSKM28S7
Item # / SKU: NSLSKM28S7 MPN: NSLS-KM-28S-7 Brand: Rev-A-Shelf
Fast Shipping Direct from our distribution centers
Expert Support Dedicated account representatives
Quality Guaranteed Trusted brands, professional grade
Designed for 36" base corner cabinets and also fits 32". Solid wood construction in maple. Mounts to the cabinet's top and bottom. Features an upper kidney shaped shelf with mid-level arrester, complemented by a lower kidney shaped shelf. Up to (7) hooks are included. Compliant with Carb II standards.
Color/Finish Maple
Diameter 28 in
Door Mount No
Height 26 in
Material Type Wood
Movement Type Independently
Number of Shelves 2
Position Cabinet Ceiling,Cabinet Floor
Prefinished Yes
Shelf Shape Kidney
Size 33"