Rev-A-Shelf 4WLS-001 10" D Maple Classic Full Circle Independently Rotating Lazy Susan Tray with Bearing, 4WLS001-10-B52 | Wood Singl | 4WLS00110B52
Item # / SKU: 4WLS00110B52 MPN: 4WLS001-10-B52 Brand: Rev-A-Shelf
Fast Shipping Direct from our distribution centers
Expert Support Dedicated account representatives
Quality Guaranteed Trusted brands, professional grade
  • Shelves are available in diameters of 10", 18", 20", 28" & 32".
  • These shelves have the look of natural maple with a UV-cured clear coat finish.
  • A chrome fence railing is offered as an accessory and sold separately.
Packing: Individual packs/strong>
Sold In: Individual units sold in any quantity/strong>
Color/Finish Maple
Diameter 10 in
Door Mount No
Height 2-3/8 in
Material Type Wood
Movement Type Independently
Number of Shelves 1
Position Cabinet Floor
Prefinished Yes
Shelf Shape Full Circle
Size 10"