Omega National W Maple Artisan Series Wall Mount Range Hood, Broan Compatible Liner Included - R30B42SMB1MUF1 | 42" | R30B42SMB1MUF1
Omega National Products
Item # / SKU: R30B42SMB1MUF1 MPN: R30B42SMB1MUF1 Brand: Omega National Products
  • Available in 36", 42" and 48" widths and in 5 wood species
  • Top 12" of hood can be trimmed back
  • Elegant design provides a custom look that complements most any kitchen
  • Simple installation, featuring patented French cleat hanging method
  • Made in the USA
  • Ventilators not included
    Packing: 1 hood and 1 liner.
    Sold In: Each.
Depth 19 in
Height 46 in
Liner included Yes
Position Wall Mount
Prefinished No
Size 42"
Species Maple
Width 42 in