30" Wall Mount Trimmable Chimney for Signature Series Range Hood Covers, Hickory | Range Hoods | RCHT30HUF1
Omega National Products
Item # / SKU: RCHT30HUF1 MPN: RCHT30HUF1 Brand: Omega National Products
Fast Shipping Direct from our distribution centers
Expert Support Dedicated account representatives
Quality Guaranteed Trusted brands, professional grade
- Cut-to-Size Chimneys are available in two heights: 23-1/2" & 31". - Made in the USA. - Cut-to-Size Chimneys are specifically designed to fit 30", 36", 42" & 48" wide hoods. Packing & Sold In: Each.
Depth 10-27/32 in
Height 31 in
Material Type Wood
Position Wall Mount
Prefinished No
Size 31"